2004 yılında Daşkan Tarım San. ve Tic. A.Ş firmasını kurarak iş hayatına başlayan firmamız Türkiye imalat sanayisinde büyük bir ihtiyaç olan plastik kasa üretimine başlayan ilk firmalar arasındadır. Ticaret felsefesini kalite, güven, değer verme ilkeleri üzerine kuran ve bu ilkeleri yaşatmaya büyük önem vererek, sektörde hakettiği saygın isme de kavuşmuştur.

Daşkanlar Plastik Soğuk Hava San. Tic. A.Ş ve Onun Plast Plastik Ltd. Şti.2 fabrikamız olarak 18 adet plastik enjeksiyon makinesi ile 500 ton aylık kapasitemiz ile sektörde önemli bir rol tutmaktayız. Bünyemizde tecrübeli elemanlar ve ileri teknolojiye sahip kalıp ve makine parkuru ile sektördeki ilkleri gerçekleştirmekteyiz. Plastik palet üretiminde 14 kg kapasiteli bölgenin ilk makinesini firmamızda bulundurmaktayız.

Yeni bir büyüme ve gelişme stratejisi çerçevesinde firmamız yeni bir yapılanmaya gitmekte karar kılmıştır. Bu amaçla; öncelikli hedef kurumsallaşma ve markalaşma olmak üzere firmamız; Daşkanlar Plastik markası ile yerli ve uluslararası piyasada tanıtım faaliyetlerini başlatmıştır. Eş zamanlı olarak; yeni makine ve kalıp yatırımları yapılarak; var olan ürün yelpazesi genişletilmiş; yerli ve uluslararası piyasada ihtiyaç duyulan ürünler araştırılmış ve bu ürünlerin üretimine başlanılmıştır.

2010 yılında yapılan Ar-ge çalışmaları ve eş zamanlı olarak yeni kalıp yatırımları ile birlikte firmamız müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine daha fazla karşılık verme imkanı elde etmiştir.

2015 yılında Plastik Palet sektöründe de farklı hizmet vermeyi hedefledik “ En iyi ürünü, en uygun fiyata” sloganı ile ilk yıl 80 x 120 x 15 cm lik paletimizin yapılması sağlandı.2017 yılı içerisinde de 100 x 120 x 15 cm plastik palet kalıbımız ile piyasaya hızlı bir giriş yaparak üretime başladık.

Günümüz itibariyle Daşkanlar Plastik firması olarak, yegane hedefimiz ulusal ve uluslararası piyasadaki müşterimize en iyi kaliteli hizmeti vermek suretiyle ürün çeşitliliğimizi artırarak büyüme hedefimizi devam ettirmektedir.

Plastik palet ve plastik kasa üretiminin öncü kuruluşu.